Yoga Eğitmenlik Programı

YOGA EĞİTMENLİK SERTİFİKA KURSU

KASIM 2019'DA BAŞLIYOR....

Yoga eğitmenlik kursuYoga eğitmenlik kursu 2

Registered Yoga School (RYS) - Registered Prenatal Yoga Teacher (RPYT)

yoga alliance rys 200 yoga alliance rpyt

 

Ebru & Rishi Nath ile 200 saatlik Yoga Alliance onaylı Yoga Eğitmenlik Sertifika Kursu

Yoga Alliance Nedir?

Yoga Alliance; merkezi Amerikada’da bulunan uluslararası Yoga Birliğidir. Bu birliğin amacı Dünya’nın bütün ülkelerinde bulunan Yoga merkezlerinin bir çatı altında toplanmasını sağlayarak, eğitim kalitelerinin denetlenmesidir. Bu birliğinin kabul ettiği Yoga Merkezleri, Yoga Alliance tarafından onaylı olan ve bütün ülkelerde geçerli olan Yoga Eğitmenlik sertifikası eğitimi verme hakkına sahiptirler. Shanti Yoga; Yoga Alliance’ın onayladığı bir Yoga Okuludur. Yoga Alliance web sitesinden bu kuruluşa bağlı olan okul ve eğitmenlerin listesini görebilirsiniz.

http://yogaalliance.org

Diğer Yoga eğitmenlik kurslarından farkımız nedir?

• Uluslararası kabul edilmiş Dünya’nın en büyük Yoga Üniversitesi olan SVYASA Yoga Üniversitesi’nde Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerini tamamlamış Eğitmenlerden eğitim alarak Yoga’yı sadece fiziksel bir aktivite olarak değil bir bilim olarak öğreneceksiniz.

• Uygun Ücret ve taksitle ödeme kolaylığı.

• Hindistan’da doğmuş bir bilim olan Yoga’yı Hintli bir Uzmandan öğrenme şansına sahip olacaksınız.

• İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde düzenlediğimiz Yoga Terapi Seminerleri ve Konferanslarına ücretsiz katılım imkanı.

 

Öğretim Görevlisi olarak çalıştığımız İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde seçmeli ders olarak Yoga dersini açtık. 2013 yılından bugüne kadar Tıp, Eczacılık, Hemşirelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve diyetetik bölümlerinden 600 öğrenciyi eğittik.

Programın; Temel Yoga duruşları, Nefes teknikleri, Meditasyon teknikleri, Yoga Felsefesi ve Tarihi, Yoga Anatomisi ve Fizyolojisi konularını kapsamaktadır.

Katılımcılara kursun kapsamındaki her konu ile ilgili ders notları, öğretilen Yoga duruşlarının açıklamalı fotoğrafları ve Shanti Yoga’da 24 adet Yoga dersine katılım paketi verilecektir.

 

200 saatlik eğitimi tamamladıktan sonra;

Yoga Terapi konusunda daha fazla uzmanlaşmak isterseniz; Kanser için Yoga Terapi, Anksiyete ve Depresyon için Yoga Terapi, Kalp hastalıkları için Yoga Terapi, Kanser için Yoga Terapi, Sindirim sistemi hastalıkları için Yoga Terapi, Astım için Yoga Terapi, Diyabet için Yoga Terapi… gibi diğer hastalıklar için olan bölümleri modüller şeklinde (herbiri 1 haftasonu ve 35 saat olmak üzere) tamamlayarak Shanti Yoga - Yoga Terapi Uzmanlık Belgesi alabilirsiniz.